O spoločenstve

Siloe je spoločenstvo mladých ľudí z farnosti Kriváň, vzniknuté v júni 2010, ktorí sa stretávajú pri modlitbe, čítaní Sv. Písma, rôznych výukách, alebo trávení voľného času. Toto meno bolo vybrané z evanjelia podľa Jána (9.kapitola). Siloe je rybník, ktorého meno v preklade je „Poslaný“. Slepý, ktorý sa stretol s Ježišom, bol poslaný k rybníku Siloe, aby sa umyl a videl. I my cítime, že sme poslaní vidieť. Vidieť seba i svet okolo nás v pravdivom svetle.

Čo mi dalo spoločenstvo?

Spoločenstvo mi dalo podporu v tom, že sú aj iní ľudia, ktorí sa modlia, ktorí prosia, ktorí hľadajú a nachádzajú, ktorí veria, že život nie je náhoda a niekde existuje nejaká vyššia sila, spravodlivosť, ktorá sa na všetko pozerá a dohliada. Sú to ľudia ako ja, ktorí sa cítia niekedy super a cítia Božiu prítomnosť, niekedy prechádzajú obdobím púšte, kedy oni zase potrebujú podporu a modlitbu. Spoločenstvo mi dalo miesto na modlitbu, kde môžem predkladať svoje prosby Bohu. A ak verím, že kde sa dvaja alebo traja schádzajú v jeho mene, tak aj on je tam prítomný. Vďaka chlapcom môžem chváliť Boha aj hraním na gitare. A k tomu všetkému som tu našla aj priateľov. :o)
Lauka

- zázemie, priateľov, modlitbové zázemie, oporu, vedomie, že niekto sa za mňa stále modlí, možnosť slúžiť a pomáhať druhým, povzbudenie do duchovného rastu, povzbudenie v ťažkých chvíľach, možnosť zdieľať svoj život s inými s vedomím, že sa to nedostane do nesprávnych uší, možnosť odovzdávať ďalej čo som prijal, obohatenie o skúsenosti mojich priateľov, možnosť zmysluplne využiť môj voľný čas
Paľko

Spoločenstvo mi dalo možnosť stretávať sa s mladými ľuďmi, ktorí podobne ako ja hľadajú cestu k Bohu. Začalo sa medzi nami budovať kamarátstvo, až priateľstvo, ktoré postupne rástlo vďaka zdieľaniu, v ktorom sme spoznávali jeden druhého. Dalo mi to možnosť vždy vypustiť zo seba všetky zážitky s celého týždňa a modliť sa za tieto veci. Najlepšie na tom je, že človek časom zisti, že problémy, ktoré on sám prežíva sú niekedy podobné ako majú ľudia v spoločenstve a spoločne si môžu medzi sebou pomáhať. Ľudia v spoločenstve sú proste niekedy veľkou oporou a síce prídu aj neporozumenia a problémy, pretože spoločná cesta k Bohu sa určite diablovi nepáči, ale vďaka Božím milostiam sa to dá zvládnuť. Odporúčam každému, kto sa cíti osameli alebo neprijatý navštíviť také spoločenstvo. Nie je to len "stretko" ale je to veľmi príjemná skúsenosť do života.
Janči

Moje spoločenstvo pre mňa neznamená, len nejaký druh povinnosti, či zábavku. Je to neoddeliteľná súčasť mňa a mojej viery. Boh človeka stvoril do spoločenstva. Boh sám povedal, že nie je dobré byť človeku samému (Gn2,18). A preto je dobré keď sa viacerí ľudia snažia spolu kráčať neľahkou cestou za spoločným cieľom. Ja vo svojom živote vnímam, že mojím oporným pilierom je práve spoločenstvo Siloe a ľudia v ňom. Moja rodina by mi nedokázala pomôcť pri duchovnej kríze, a preto za moju duchovnú rodinu považujem práve priateľov z môjho spoločenstva. Mám mnoho priateľov, ktorí sú veriaci a vediem s nimi duchovné rozhovory alebo sa obraciam s mojimi problémami na nich. No pomoc a domov spoločenstva nedokáže nahradiť ani tristo veriacich priateľov. Neviem, a asi si ani nechcem predstavovať, kde by som bola, keby som do spoločenstva nechodila. Ono je to tak, keby som nemala spoločenstvo, určite by som chodila na nejaké stretká. A tie stretká by mali určitý počet ľudí. A tí ľudia by sa pomaly obrusovali jeden o druhého ako diamanty, pretože by sa spoznávali a snažili sa žiť spolu na tom stretku. No, a pomaly ale isto by sa z toho tvorilo spoločenstvo. A sme tam kde sme chceli byť. Ak si skupina ľudí medzi sebou rozumie, sú pravidelnejšie spolu a snaží sa každý z nich kráčať za Bohom, tak skôr či neskôr z toho vznikne spoločenstvo. Boh to má premyslené veľmi dobre :). A ja som veľmi vďačná Bohu za to, že mi dal dar spoločenstva. Lebo človeku naozaj nie je dobré byť samému, ale mal by byť v spoločenstve a v spoločenstve by mal prežívať vieru. :)
Lucka